PSÍKY


<h2>Leo</h2>

Leo

Plemeno: shih-tzu

Pohlavie: pes

Vek: 4 roky

Kastrácia: ešte nie

Leuško prišiel ku nám v dosť zlom stave, musel sa ostrihať a liečiť kožu nakoľko mu blchy podráždili pokožku. Už je preliečený a koža je takmer zahojená. Leuško je veľmi milý tichý psík vhodný ku starším ľudom, je nenáročný a mojkač. Vie chodiť na vodítku a má hygienické návyky. S inými psami je v pohode je znášanlivý. O plemene shih-tzu Povaha Shi-tzu má veľmi priateľskú, ale nezávislú povahu. Je prítulný a láskavý, ale zároveň veľmi hrdý a sebavedomý. Rád sa zúčastňuje všetkého, čo sa okolo neho deje, je veselý a hravý. Občas môže byť tvrdohlavý. Spoločenská charakteristika Celej rodine je veľmi oddaný, svojho pána, ktorého si väčšinou v rodine vyberie sám, nado všetko miluje. K cudzím ľuďom sa však chová zdržanlivo, akoby arogantne, nie je to žiadny ľudomil. Pred ostatnými psami sa rád vystavuje a predvádza. Spolužitie s inými domácimi zvieratami býva bezproblémové.

<h2>Teo</h2>

Teo

Plemeno: kríženec bernskeho salašníckeho psa

Vek: 5 rokov

Pohlavie: pes

Kastrácia: áno

Teo prišiel k nám s poranenou labkou, musela sa mu dať zašiť a ošetrovať, ale už je úplne fit. Keď prišiel ľudom vôbec neveril len stál a čakal čo sa bude diať... dnes je to už veselý psík vhodný do rodinného domu s poriadnym plotom, k menej náročným ľudom nakoľko neovláda žiadne povely. Učíme sa aj česať nakoľko to asi nikdy nezažil. Vie chodiť na vodítku a má hygienické návyky. Teuško je už starší pán, ale je veľmi milý a znášanlivý so sučkami psov si vyberá. V podstate o nič sa nezaujíma... Očkovaný + čip.

<h2>Rita</h2>

Rita

Plemeno: kríženec stredoazijskeho ovčiaka

Vek: 18 mesiacov

Pohlavie: sučka

Kastrácia: ešte nie

Rita je veľmi milá sučka vhodná do rodinného domu s poriadnym plotom ako spoločník, strážiť moc nevie. Je to ešte šteňa, ktoré sa rado hrá a naháňa s ostatnými psami. So psami je v pohode sučky nemusí hlavne menšie. Povely neovláda žiadne, vie chodiť na vodítku a má hygienické návyky. Má rada ľudí aj deti. Očkovaná + čip.

<h2>Peggy</h2>

Peggy

Plemeno: kríženec

Pohlavie: sučka

Vek: 3 roky

Kastrácia: ešte nie

Peggy je veľmi milá sučka vhodná do rodinného domu ako spoločník, spoľahlivo stráži dá vedieť keď sa niečo deje v okolí :-) so psami aj sučkami je znášanlivá. Je väčšej veľkosti ako prerastená borderka :-D Mala veľký zápal v ušiach, po preplachovaní a užívaní atb sa jej ušká pekne zahojili a môže isť do novej rodiny. Vie chodiť na vodítku a má aj hygienické návyky. Očkovaná + čip.

<h2>Laila</h2>

Laila

Plemeno: Karelský medvedí pes

Vek: 2 roky

Pohlavie: sučka

Kastrácia: ešte nie

Laila sa túlala po obci Liptovská Štiavnica a do dnes nikomu nechýba. Nemá čip a nemala na sebe ani obojok. Laila je hravá a nekonfliktná sučka. Neovláda žiadne povely. Má hygienické návyky. S inými psami je v pohode skor sa chce len hrať. Je vhodná do rodinného domu s poriadnym plotom. Karelský medvedí pes patrí spolu s lajkou k najodvážnejším severským plemenám, s hlboko zakoreneným loveckým pudom. Vyznačuje sa vynikajúcim čuchom, ktorý mu umožňoval v krajine pôvodu vyhľadávať medvede počas zimného spánku v brlohu. Zároveň je odolný proti tuhej zime, nepriaznivým poveternostným podmienkam a hlavne má veľmi dobrú orientačnú schopnosť. Do novej rodiny pojde komplet očkovaná, čipovaná a kastrovaná.

<h2>Rocky</h2>

Rocky

Plemeno: kríženec stredného vzrastu

Pohlavie: pes

Vek: nar, cca 2016

Kastrácia: áno

Rocky je veľmi milý psík spočiatku trošku nedôverčivý, ale po par chvíľach je kamoš. Vie pekne chodiť na vodítku. Povely neovláda. Má hygienické návyky. Rocky je vhodný aj do bytu alebo rodinného domu s prístupom niekam dnu v zlom počasí. Rocky je znášanlivý a nekonfliktný. Očkovaný + čip.

<h2>Rex</h2>

Rex

Plemeno: nemecký ovčiak

Vek: nar. cca 2016

Pohlavie: pes

Kastrácia: áno

Rexik bol odobratý RVPS zo zlých podmienok v ktorých sa mu ušlo bitky a kopancov. Nič dobré nezažil u nás sa už trošku osmelil a začína znovu veriť ľudom. Veľmi sa bál aj kefy na vyčesávanie čakal úder :( Chlapov sa ešte bojí no ženy má veľmi rád. Už sa osmelil aj štekať a strážiť :-) je to veľmi milý psík, nekonfliktný a znášanlivý. Veľmi rád sa hrá s loptičkou (kým pochopil na čo vôbec hračka je trvalo to dosť dlho). Rexík bude verný a vďačný psík, ktorému stačí kúsok dvora a občas nejaké prechádzky do prírody. Vhodný do rodinného domu. Očkovaný + čip.

<h2>Charlie</h2>

Charlie

Plemeno: labrador + x

Vek: nar. cca máj 2018

Pohlavie: pes

Kastrácia: ešte nie

Charlie bol nájdený ako behá po hlavnej ceste pri Martine ľudia, ktorí majú adoptovaného psíka od nás sa ho ujali na pár dní a doniesli ho do útulku. Charlie je veľmi učenlivé a šikovné šteniatko, ktoré všade musí byť a všetko vidieť. Pekne ovláda privolanie a už aj povel sadni. Má hygienické návyky. Charlie je vhodný do rodinného domu s poriadnym plotom a v zlom počasí s prístupom niekam do tepla. Má veľmi rád ľudí či už deti alebo starších zo všetkých sa teší :-) Očkovaný + čip.

<h2>Sam</h2>

Sam

Plemeno: kríženec

Vek: nar.cca 2016

Pohlavie: pes

Kastrácia: áno

Sam nikomu do dnes nechýba :( je to veľmi milý a šikovný psík. Je znášanlivý a nekonfliktný s inými psami. Veľmi rád sa hrá s loptičkou aportoval by donekonečna... SAM je vhodný do rodinného domu s prístupom niekam do vnútra v zlom počasí alebo do bytu. Má hygienické návyky. Vie pekne chodiť na vodítku a ovláda základné povely. Očkovaný + čip

<h2>Keissy</h2>

Keissy

Plemeno: kríženec strednej veľkosti

Vek: nar. cca 2016

Pohlavie: sučka

Kastrácia: ešte nie

Keissy je veľmi milá fenka, ktorá bola odobratá z romskej osady vo Važci. Chvíľku jej trvá kým si zvykne na nových ľudí no potom je to obrovský maznák. Vie aj postrážiť. Na vodítku sa ešte len učíme chodiť. Nepozna to. So psami sa znáša celkom fajn. Keissy je vhodná do rodinného domu. Očkovaná + čip.

<h2>Garo</h2>

Garo

Plemeno: kríženec väčšieho vzrastu

Pohlavie: pes

Vek: nar.cca 2014

Kastrácia: ešte nie

Garo prišiel ku nám so zranenou prednou nohou, preliečil sa a už je v poriadku. Má veľmi rád ľudskú spoločnosť a hádzanie loptičky. hygienické návyky sa učí. Je vhodný do domu aj k detom tie má veľmi rád. Je nekonfliktný a znášanlivý. Garo je očkovaný + čip.